menu
RECEPCE: +420 571 654 458
6:00 - 22:00 hodin
česky polski русский Deutsch English

Radhošť

Pustevny, Radhošť

Pustevny (21 km)

Pustevny Pustevny - rekreační a turistické středisko s historickými dřevěnými stavbami od architektura Dušana Jurkoviče. Současný areál staveb na Pustevnách je tvořen objekty Libušín, Maměnka, Pustevenka a Valašská zvonice. V roce 1999 byla dokončena rekonstrukce objektu Libušín a Valašská zvonice.V roce 2003 byl po rekonstrukci uveden do provozu i hotel Maměnka.
V letech 1897 - 1899 byly tyto stavby, včetně interiéru realizovány podle návrhů architekta Dušana Sama Jurkoviče a stavitele Michala Urbánka ze Vsetína na objednávku Pohorské jednoty Radhošť.
V roce 1995 se stává vlastníkem areálu na Pustevnách stát s právem hospodaření pro Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Pro záchranu objektů na Pustevnách byly tyto objekty prohlášeny za Národní kulturní památku a spolu s Valašským muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm tvoří ojedinělý památkový celek na severovýchodě České republiky.

www.pustevny.cz
zobrazit trasu Hotel Bečva - Pustevny na mapě

Kaple na Radhošti (22 km)

Kaple na Radhošti 5. července 1896 byl vysvěcen základní kámen radhošťské kaple. Dokončenou kapli vysvětil 11. září 1898 olomoucký arcibiskup Theodor Kohn. Architekt Skibinský navrhl stavbu kaple ve stylu byzantských staveb, aby tak symbolizoval byzantský původ obou světců. Kaple byla ozdobena mramorovým cyrilometodějským oltářem sochaře Neumanna z Kroměříže a v roce 1904 v ní byl postaven pravý boční oltář pro obraz Liebscherovy Valašské Madony. Originál obrazu je v současnosti nahrazen kopií malíře Otakara Pavlovského. V protilehlém oltáři byl zavěšen obraz Piety ( zobrazení truchlící Panny Marie s tělem pána Ježíše Krista na klíně po sněti z kříže ). Mozaiky v osmi oknech zobrazují výjevy ze života Cyrila a Metoděje, dále sv. Hedviku, sv. Ludmilu, sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého.
Touhu po sjednocení křesťanů západního a východního obřadu symbolizuje nápis nad vchodem do kaple "Milujte se, Slované, a sjednoťte se u víře, kterou zde hlásali svátí Cyril a Metoděj". V srpnu 1906 přijel na Radhošť nástupce arcibiskupa Kohna František Bauer, jenž se později podílel na zřízení silnice z Frenštátu na Pustevny. V roce 1911 mu za to byla odhalena pamětní deska tak zvané "Knížecí cesty".
K rozsáhlé rekonstrukci kaple došlo v letech 1924 -1926. Stavební úpravy řídil rožnovský stavitel František Bayer a podíleli se na nich tesaři pod vedením mistra Michala Fabiána ze Zubří. Kapli omítli, obložili šindelem a potom přistavěli zvonici v řecko-uniatském stylu.

www.pustevny.cz
zobrazit trasu Hotel Bečva - Radhošť na mapě

Koloběžky Pustevny (21 km)

Koloběžky Pustevny Jestli se rozhodnete pro rychlou jízdu nebo poklidnou projížďku je jen na Vás. Můžete zvolit dvě trasy:

- Jízda po "Knížecí" po dojetí do cíle (Ráztoka v Trojanovicích), předáte koloběžku a přilbu personálu, který Vás bude čekat na dolním stanovišti naproti hotelu Ráztoka. Zpátky na Pustevny se můžete vrátit lanovkou nebo procházkou po Knížecí.

- Jízda "ke Skokanovi" po dojetí do cíle (hostinec U Skokana - Prostřední Bečva - Kněhyně) předáte svou přilbu a koloběžku našemu personálu, nebo personálu hostince U Skokana. Zpátky na Pustevny se můžete vrátit autobusem. Autobusová zastávka je přímo u hostince U Skokana. Nebo pokud jedete více auty, už při jízdě na Pustevny můžete zaparkovat auto rovnou naproti hostinci.

Ceník
1 osoba 190,- / 1 ks
4 osoby a více 160,- / 1 ks
přilba v ceně
dětská sedačka 50,-


www.kolobezky.eu
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
HOTEL BEČVA***
Meziříčská 1652
Rožnov pod Radhoštem
IČ: 64143015
RECEPCE

telefon: +420 571 654 458
e-mail: hotel.becva@valachnet.cz