HOTEL BEČVA
AKTUÁLNĚ
RESTAURACE
SNÍDANĚ
UBYTOVÁNÍ
CENY POKOJŮ
REZERVACE
UBYTOVÁNÍ
TIPY NA VÝLETY
A OKOLÍ
KONTAKTY
MAPA

Město Rožnov pod Radhoštěm Valašské muzeum v přírodě Pustevny, Radhošť Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm Cyklostezka Bečva, Rožnov pod Radhoštěm Rozhledny v okolí Rožnova pod Radhoštěm Ranč Bučiska Rožnov pod Radhoštěm Hrady a zámky v okolí Rožnova pod Radhoštěm Kurzy pečení frgálů Koupaliště a aquaparky Sportovní vyžití Možnosti vyžití pro děti Zoologické zahrady Zajímavosti


Město Rožnov pod Radhoštěm

Město Rožnov pod Radhoštěm Rožnov pod Radhoštěm je malebné město v Beskydech na úpatí hory Radhošť. Poprvé je Rožnov pod Radhoštěm zmiňován v roce 1267. Koncem 18. století se Rožnov pod Radhoštěm postupně stává klimatickými lázněmi, což však bylo v roce 1960 zrušeno. V součastnosti lázeňství prezentují znovuotevřené rožnovské pivní lázně.

V roce 1310 je poprvé zmiňován také rožnovský hrad, který se rozkládal na vrchu Hradisko nedaleko města. V současnosti z hradu zůstalo jen torzo.

V roce 2010 byla městu navrácena tradice vaření piva, Byl znovu otevřen zrekounstruovaný pivovar, který navázal na dlouholetou pivovarskou tradici v Rožnově.

V současné době je Rožnov proslaven především Valašským muzeem v přírodě, které je tvořeno souborem dřevěných lidových staveb přenesených z valašského regionu do prostředí městského parku. Valašské muzeum je nejstarším a největším svého druhu ve střední Evropě. Vzniklo v roce 1925 a ročně jej navštíví více než půl milionu návštěvníků.

Město Rožnov pod Radhoštěm Město Rožnov pod Radhoštěm Město Rožnov pod Radhoštěm
Rožnovský park Rožnovský park Rožnovský park
Rožnovský park Rožnovský park Rožnovský park


Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+
© Hotel Bečva***, Meziříčská 1652, Rožnov pod Radhoštem, telefon recepce: +420 571 654 458